Köşe Elemanları

Köşe Taşı Nedir - Köşe Profili Nedir? : Binaların köşelerinde günümüzde süsleme ve dekorasyon amacıyla kullanılan taşlar ve profiller olarak bilinmektedir. Bina köşe Elemanları diğer malzemelere göre hafif, pratik ve ekonomiktir. Çok kolay işlenip çok hızlı uygulanır. İşçilikten ve zamandan önemli derece tasarruf sağlar. 

Bilgi: Dış Cephede Söve Montaj Alanının Hazırlanması : Montaj yapılacak pencere ve kapı kıyı ile üstlerini, varsa çıkıntıları kırarak temizleyip hazır duruma getirilir. Pencere kıyına montajı yapılacak söveler ile montaj yapma araçları montaj alanına getirilir.

Söveleri Ölçüsüne Getirme : Söve ölçülerini denetim ederek boyları, köşe açıları ile kertme yapılacak yerler dilenen değerlere getirilir. İnşaatta (montaj alanında) pencere ve denizlik ölçüleri birbiriyle aynı standartta olmayacağından, boy ve kertme ölçülerini söveyi yapıştırılacağı yüzeye dayayarak ölçüleri direk söve üstüne markalanabilir. Söve montajı bina dış yüzeyine yapıldığından çalışanların düşme riski vardır. Bu sebeple düşmeye karşı lüzumlu güvencesi almadan çalışma yapılmamalıdır.