Sütun Başlıkları

 

Söve Yan Parçalarını Monte Etme : Söve montajına ilk evvel yan parçalardan başlanır. Yapıştırma harcı sürülen söve yan parçaları şakulinde yerine yerleştirilir. El ile darbeler uygulanarak duvara yapışması sağlanır. Terazi ve mastar ile düzgünlüğü kontrol edilir.
Söve Üst Parçasını Monte Etme : Üst söve yan söveler bağlandıktan sonra yerine yapıştırılır. Üst söve yan sövelerden yana doğru taşıyor ise taşmanın her iki yanda da eşit olmasını metre ile ölçülerek sağlanır. Sövenin üst kıyı doğrultusu ve yere paralelliği mastar ve terazi ile dilenen değerlere getirilir. Üst söve üstüne el ile darbeler uygulanarak, sövenin duvara yaklaşması ve yapıştırma harcının duvara yapışması sağlanır. Yapıştırılan üst sövenin beton çivisi gibi bağlantı elemanı ile yerine dayanıklı bir şekilde tutturulmasını sağlanır.
Söve Montajının Son Aşama : Söve ek yerleri yapıştırma ya da derz harçlarıyla düzeltilir. Yapıştırma harcı kurumadan çok harçlar mala ya da spatula ile alınır. Ek yerleri harç ile düzeltilir.

Söve Sütun Başlıkları, karışık söveler, söve, kat silmeleri, fugalar, söve uygulamaları, firmaları, denizlikler, sütunlar, çatı pencere söveleri, kartonpiyer, dış cephe sistemleri, polistren kartonpiyer, söve, denizlik, söve denizlik, dış cephe sistemleri, dış cephe, tavan göbekleri, alçıpan